Joseph Alkire obejmuje rozszerzoną rolę prezesa i dyrektora finansowego Kontoor Brands

Nowe stanowisko Josepha Alkire'a obejmuje globalny nadzór nad markami Helly Hansen i Wrangler, a także dotychczasowe obowiązki dyrektora finansowego.
Ludzie
Wrangler outlet Credits: Kontoor Brands
Autor: Prachi Singh

loading...

Tłumaczenie automatyczne

i
Przeczytaj oryginał w języku: angielski
Scroll down to read more

Amerykańska firma odzieżowa Kontoor Brands mianowała Josepha Alkire'a na stanowisko prezesa i dyrektora finansowego ze skutkiem natychmiastowym.

W ramach rozszerzonych kompetencji Alkire zachowa globalną odpowiedzialność za markę Helly Hansen i przejmie dodatkowo nadzór nad marką Wrangler. Równolegle będzie kontynuował pełnienie funkcji dyrektora finansowego oraz sprawował pieczę nad globalnymi operacjami spółki.

„Joe okazał się wyjątkowym partnerem w napędzaniu wzrostu i transformacji Kontoor, a ta rozszerzona rola odzwierciedla zarówno to, co już osiągnął, jak i zaufanie, jakie Zarząd i ja pokładamy w jego zdolności do budowania na tym sukcesie" – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów, Scott Baxter. „Osiągnęliśmy istotny punkt zwrotny w naszej drodze do tworzenia wartości i konsolidujemy nasze portfolio pod kierownictwem jednego lidera, dysponującego operacyjną i finansową wiedzą niezbędną do realizacji naszych ambicji."

Alkire jest kluczowym członkiem zespołu kierowniczego od momentu dołączenia do Kontoor Brands w 2023 roku, odgrywając znaczącą rolę w kształtowaniu strategicznego i finansowego kierunku rozwoju spółki. Nadal będzie bezpośrednio podlegał Baxterowi.

Alkire dodał: „Jestem pełen energii w obliczu stojących przed nami możliwości i głęboko wdzięczny utalentowanym ludziom w całej tej organizacji, których zaangażowanie w doskonałość pozycjonuje Kontoor do skutecznej rywalizacji na rynku. Z niecierpliwością czekam na dalszą bliską współpracę ze Scottem i zespołem kierowniczym, gdy będziemy budować na tym fundamencie i realizować kolejny horyzont wzrostu."

Helly Hansen
Joseph Alkire
Kontoor Brands
Lee
Wrangler