Uniqlo: Nowa dyrektor operacyjna na Niemcy i Polskę
Japoński gigant odzieżowy Uniqlo mianował Kaman Leung na stanowisko dyrektor operacyjnej (COO) na Niemcy i Polskę.
Leung objęła nowe stanowisko, a tym samym kierownictwo nad oboma rynkami, 1 maja, poinformowało Uniqlo w odpowiedzi na zapytanie FashionUnited. Wcześniej o sprawie informował branżowy magazyn Textilwirtschaft.
Nowa dyrektor pochodzi z wewnętrznego awansu i ostatnio, jako COO, zarządzała rynkami Belgii, Holandii i Luksemburga (Beneluks). Tym samym w marcu 2020 roku została pierwszą kobietą, która objęła takie stanowisko w Uniqlo w Europie. Wcześniej zajmowała różne stanowiska na rynkach Beneluksu, a także w Niemczech i Wielkiej Brytanii. W tym czasie była zaangażowana między innymi w otwarcie pierwszego sklepu w Berlinie przy Tauentzienstraße oraz pierwszego belgijskiego sklepu w Antwerpii.
Na nowym stanowisku zastąpiła Kohsuke Kobayashiego, który pełnił tę funkcję od października 2024 roku, a obecnie został mianowany na stanowisko COO Uniqlo w Tajlandii.
Ten artykuł został przetłumaczony na język polski przy użyciu narzędzia AI.
FashionUnited wykorzystuje technologię językową opartą na sztucznej inteligencji, aby zapewnić szerszy dostęp do wiadomości i informacji dla profesjonalistów z branży mody na całym świecie. Chociaż staramy się zapewnić dokładność, tłumaczenia AI są stale udoskonalane i mogą nie być jeszcze całkowicie bezbłędne. W przypadku uwag lub pytań dotyczących tego procesu, prosimy o kontakt pod adresem info@fashionunited.com.